Będą pieniądze na ZUS i świadczenia rodzinne


W budżecie znalazły się pieniądze na zasiłki, alimenty i składki ZUS za bezrobotnych - dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz. Ministerstwo Finansów utworzyło specjalną rezerwę na te cele. Na świadczenia rodzinne zostanie przeznaczone ok. 320 milionów złotych, na składki za bezrobotnych - 185 milionów.

Dziś ostatnia szansa, by zapisać się na akcje PKO BP z nowej emisji. Zapisy mogą składać inwestorzy, którzy 6 października posiadali akcje banku na swoim rachunku lub kupili prawa poboru na giełdzie. Cztery takie prawa uprawniają do nabycia jednej nowej akcji. Jak to zwykle w życiu bywa, podatki, a ściślej mówiąc niechęć do ich płacenia w nadmiernej wysokości, stanowią motor wielu działań przedsiębiorców. Ceny miedzi spadają na giełdzie metali w Londynie - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME tanieje podczas handlu azjatyckiego o 0,3 proc. do 6.787,00 USD za tonę.Rozpoczęła się budowa infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. W telewizji w poniedziałek rusza, kosztem ok. 113 mln zł, reklama matematyki - informuje "Rzeczpospolita". Już blisko 130 par śląskich bocianów ma gniazda ulokowane na słupach energetycznych. Co roku energetycy montują tam specjalne platformy, aby gniazda nie leżały bezpośrednio na przewodach. W tym roku przybyło kolejnych pięć takich kojców.

Po bardzo dobrym okresie wakacji na światowych giełdach nawet bardzo zła sława września nie przeszkodziła światowym indeksom kontynuować wzrostów. I tak główne amerykańskie indeksy zanotowały wzrosty odpowiednio Nasdaq 5,64 proc., S&P500 3,57 proc, Dow Jones 2,27 proc.

Niemal wszystkie trendy dominujące na rynkach finansowych w październiku, w ciągu kilku ostatnich sesji uległy albo złagodzeniu, albo odwróceniu. Ostatnie dni charakteryzują się przewagą byków na głównej parze walutowej. Dzięki poprawie nastrojów na świecie (po części spowodowanej udanymi aukcjami obligacji różnych krajów europejskich, co odsuwa widmo bankructwa tych gospodarek) inwestorzy powoli, ale systematycznie realizują zyski z majowych spadków. Pomagają również nastroje panujące wśród inwestorów giełdowych, co dodatkowo zwiększa apetyt na ryzyko.

W minionym tygodniu główne indeksy GPW odnotowały nieznaczne wzrosty. Mimo, korzystnej passy na giełdach amerykańskich polskie indeksy utrzymywały się w wąskiej fazie konsolidacji w rejonie maksimów. Sytuacja na rynku części samochodowych ustabilizowała się, a popyt ze strony producentów aut stopniowo się odbudowuje - powiedział "Parkietowi" Jose Manuel Corrales, prezes Automotive Components Europe, zarejestrowanej w Luksemburgu spółki mającej fabryki w Polsce, Hiszpanii i Czechach. W poniedziałek w gimnazjum w Elblągu podczas lekcji zemdlała nauczycielka. W jej organizmie wykryto morfinę. Policja ustala, czy to uczniowie wsypali kobiecie morfinę do kawy.Firma muzyczna EMI wystawiła na sprzedaż bodaj najsławniejsze studio muzyczne na świecie - londyńskie Abbey Road. Jak donosi dziennik "The Times", powodem tej decyzji są poważne kłopoty finansowe EMI i jej właściciela. Złoty i polskie papiery skarbowe wyjątkowo dobrze przetrwały problemy euro i Grecji. Utrzymujemy nasze oczekiwania ruchu do 3,85 euro na koniec marca. Eurobarometr z września pokazał, że poparcie Polaków dla wprowadzenia euro spadło z 52 do 45 proc.. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Kulczyk Oil Ventures - poinformowała komisja we wtorkowym komunikacie.

RWE Confirms Won't Make Bid For 67% Enea Government Stake


RWE AG (RWE.XE) Wednesday said it has decided not to make a binding offer for a majority stake in Enea SA (ENA.WA), but left the door ajar for a second attempt to gain control of Poland's third largest utility.

Nieco lepsze dane z polskiego przemysłu


Podczas dzisiejszej sesji złoty umocnił się pod wpływem lepszych od prognoz danych o polskim przemyśle oraz na fali wzrostów na europejskim rynku kapitałowym. Kurs EUR/PLN spadł po południu poniżej 4,1700, a notowania USD/PLN zniżkowały pod poziom 2,8000 zł.

Sejm za zmianami w ustawie o zatrudnieniu socjalnym


Możliwość tworzenia Centrum Integracji Społecznej i Zakładu Aktywności Zawodowej przez samorząd, powiat lub gminę oraz możliwość przekazania ich organizacjom pozarządowym - przewiduje znowelizowana ustawa o zatrudnieniu socjalnym, przyjęta w czwartek przez Sejm.

Miedź mocno tanieje; na rynkach w tym tygodniu dużo paniki


Ceny miedzi na giełdach metali spadają podczas tej sesji z powodu obaw, że kryzys zadłużenia w Europie spowoduje przyhamowanie ożywienia w globalnej gospodarce - podają maklerzy.

Abu Zabi wspiera Dubaj 10 mld dolarów


Gotówka zostanie spożytkowana na wpłatę długów Dubaj World

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Wszelki przypadkiem zestawić zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy

kalendarze

na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły również furt na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek prawdopodobnie zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes odkąd wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły także stale na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice