Wpływowy włoski kardynał objęty śledztwem


Jeden z najbardziej wpływowych włoskich dostojników kościelnych, arcybiskup Neapolu kardynał Crescenzio Sepe został objęty śledztwem w sprawie korupcji - ogłosiła prokuratura. Sprawa dotyczy czasów, gdy zajmował ważny urząd w Watykanie.

Bośniacki Serb Radoslav Krstić, skazany przez ONZ-owski trybunał za masakrę Muzułmanów w Srebrenicy i odbywający karę w W. Brytanii, został przeniesiony do innego więzienia, ponieważ w poprzednim zakładzie karnym dotkliwie pobili go inni więźniowie. Wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich sugeruje, iż Ukraina jest krajem głęboko podzielonym politycznie, a o tym, kto zostanie prezydentem, przesądzi niewielka różnica głosów. Nie wróży to dobrze politycznej stabilizacji - powiedział publicysta "Financial Times" Quentin Peel. Kierowca Ferrari Kimi Raikkonen jest przekonany, że w kolejnym Grand Prix Włoch nie będzie łatwo o powtórzenie sukcesu z ostatniego wyścigu w Belgii, kiedy Fin wyprzedził wszystkich rywali i po szesnastu miesiącach znów stanął na najwyższym stopniu podium.Oscar, Złota Palma z Cannes, Złote Lwy z Wenecji i... Polskie Nagrody Filmowe Orły - te i 30 innych nagród filmowych amerykański miesięcznik "Los Angeles Magazine" umieścił na liście najbardziej znaczących nagród filmowych na świecie. Norweg Petter Northug wygrał we włoskim Dobiacco w rywalizację na 36 km techniką dowolną na dochodzenie i został liderem cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich, po pięciu z ośmiu etapów. Sprawił sobie tym samym prezent, bowiem w Święto Trzech Króli obchodzi 24. urodziny. W meczu ligi belgijskiej piłkarze Club Brugge zremisowali na własnym stadionie z KV Kortrijk 2:2 (1:2). Rywal Lecha Poznań w Pucharze UEFA doprowadził do wyrównania, chociaż do 41. minuty przegrywał 0:2.

Brytyjski premier Gordon Brown w orędziu na 2010 r. udostępnionym w środę mediom ostro zaatakował główną partię opozycyjną - konserwatystów, zarzucając jej, że reprezentuje interesy "niewielkiej garstki ludzi uprzywilejowanych".

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko domaga się unieważnienia wyników drugiej tury wyborów prezydenckich, którą przegrała na korzyść Wiktora Janukowycza, oraz chce powtórki głosowania w całym kraju. Piłkarze ręczni MMTS są bardzo blisko awansu do finału rozgrywek Challenge Cup. W pierwszym spotkaniu półfinałowym kwidzynianie zremisowali na wyjeździe z Bologna United 24-24. Rewanż odbędzie się w niedzielę, 2 maja (godz. 17.30).

Dwa amerykańskie myśliwce F-16 były zmuszone do awaryjnego lądowania na płycie międzynarodowego rzymskiego lotniska Leonarda da Vinci w Fiumicino, 20 km od stolicy Włoch. - Mówiłem przed meczem, że czeka nas ciężkie spotkanie i to się sprawdziło. Jagiellonia zagrała naprawdę dobre spotkanie - powiedział trener Lecha Poznań Jacek Zieliński po zwycięskim meczu z Jagiellonią Białystok 2-0 w 21. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Co najmniej 43 osoby zginęły po nawałnicy, która przetoczyła się w weekend przez portugalską Maderę. Tomasz Stanicki, Polak mieszkający na wyspie, powiedział, że w zalanych przez żywioł samochodach mogą być jeszcze ofiary.- Polska nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej ekstradycji do Niemiec domniemanego agenta Mosadu, używającego nazwiska Uri Brodsky - poinformował w niedzielę izraelski dziennik "Haaretz". Gazeta powołuje się na anonimowe polskie źródło, które miało powiedzieć, że "Polska czuje się zakłopotana i w potrzasku między dwoma krajami, które uważa za przyjaciół". "Dziennik Polski": Można już rezerwować bezpłatny bilet uprawniający do wstępu na nadzwyczajny pokaz Całunu Turyńskiego. Znana na całym świecie firma produkująca modny sprzęt elektroniczny potwierdziła niepokojące informacje. W trzech chińskich fabrykach przy produkcji sprzętu elektronicznego pracowały dzieci - wykazał audyt przeprowadzony po tym, jak w jednej z fabryk produkujących części do telefonów zatruło się 65 osób - donosi serwis dailymail.co.uk.

Sędzia celowo dyktował rzuty karne?


Bułgarski sędzia piłkarski Anton Genow jest podejrzany przez UEFA o nieuczciwe prowadzenie meczu towarzyskiego Macedonia - Kanada (3:0), który odbył się miesiąc temu. Podstawą ma być ujawnienie zawierania podejrzanych zakładów na to spotkanie.

Nie lubią mieć premiera za sąsiada


Brytyjczycy nie chcą mieszkać obok byłego premiera Tony'ego Blaira - uważają go bowiem za kłopotliwego sąsiada. Jedna rodzina nawet postanowiła wyprowadzić się ze wsi Wotton Underwood w hrabstwie Buckinghamshie, gdzie polityk kupił rezydencję.

Robert Kubica: Liczy się spryt i inteligencja


Robert Kubica z zespołu Renault uważa, że nowe przepisy wprowadzone w tym sezonie Formuły 1 promują inteligentnych kierowców.

Chiny nasiliły represje wobec dziennikarzy


Chiny nasiliły represje wobec dziennikarzy w 2009 r., stosując przemoc, cenzurę i arbitralne zatrzymania - wynika z raportu Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (IFJ), o którym informuje agencja AFP.

Jeśli jeszcze raz będę kiedyś sprzedawał mieszkanie to wycena nieruchomości Warszawa powierzę tej firmie z Łomianek

Juszczenko o epidemii: 48 ofiar, 150 tys. chorych


Epidemia grypy na Ukrainie zabiła dotychczas 48 osób - oświadczył we Lwowie prezydent Wiktor Juszczenko.

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Wszelki przypadkiem zestawić zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza interes od czasu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy

zamówiliśmy kalendarze w Sosnowcu

na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły również furt na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek prawdopodobnie zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes odkąd wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły także stale na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice